Kokybė, o ne kiekybė – kas svarbiausia norint būti pirmūnu
Labai nemažai tėvų galvoja, kad, jeigu vaikas yra ar nori būti pirmūnas, jis privalo daugiausiai dirbti bei mokytis. Tačiau pastarųjų metų tendencijos mums aiškiai rodo, kad dėl pernelyg didelio krūvio, mokyklinio amžiaus vaikai gali perdegti. Apie 30-40 valandų mokykloje kiekvieną savaitę, kelios valandos mokslo namuose bei pasiruošimas būreliams ar olimpiadoms. Tai – labai įtemptas grafikas. Naujausios pedagogikos mokslo žinios rodo, kad svarbiausia – ne kuo daugiau valandų prie knygų, o kokybiškas mokymasis. Pakalbėkime apie tai plačiau.
Kas yra kokybiškas mokymasis?
Norint įgyti žinių, jas pagilinti, praplėsti arba atkurti, reikia dėmesingumo. Tačiau kaip žinote – vaikų gebėjimas išlaikyti dėmesį yra ribotas. Pernelyg ilgų mokslo sesijų metu jie pavargsta ir nebeturi jėgų įdėti naujos medžiagos į savo žinių bagažą. Dėl to labai svarbu rasti ribą, kiek vaikas gali įsisavinti, o kur jau yra per daug.
Kokybiškas mokymasis dažniausiai ir yra orientuotas į laiko išnaudojimą kuo efektyviau. Tai įmanoma tik pažįstant vaiką, kaip moksleivį ir, kaip žmogų. Kokybiškų pamokų ar sesijų metu taip pat sprendžiami uždaviniai bei analizuojamos problemos. Tačiau čia dar ir sukuriama komfortiška aplinka vaikui augti. Čia jis gali ir klysti, ir semtis naujų žinių iš mokytojo/korepetitoriaus.
Nepervargęs vaikas ar paauglys neturėtų būti linkęs vengti iššūkių ir mokslo. Tai gali net pažadinti arba sustiprinti entuziazmą semtis naujų žinių.
Kaip gauti savo vaikui kuo kokybiškesnį mokymą?
Būtent to siekdami tėvai domisi mokyklomis, gimnazijomis, licėjais, akademijomis ir įvairiomis ugdymo įstaigomis. Visgi, dėmesys, kurį atžala gaus ten, net ir iš geriausių pedagogų, vis tiek bus apribotas. Klasėje, ko gero yra 20-30 mokinių ir jiems visiems reikia skirti laiko. Būtent dėl to vis daugiau tėvų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar kituose miestuose bei miesteliuose renkasi vaikus leisti pas korepetitorius.
Pas korepetitorius moksleiviai gauna daug individualaus dėmesio. Užmegztas žmogiškas ryšys mokiniui leidžia atsipalaiduoti, atsiriboti nuo streso bei pasiekti geriausių rezultatų. Jausdamasis laisviau bei nepervargęs nuo spaudimo, mokinys siekia savo tikslų, kartu su aukščiausio lygio pedagogu, pažįsta savo stiprybes bei silpnybes, dirba siekdamas pastarąsias eliminuoti bei mokosi kokybiškai. Daugiau informacijos: https://www.corepetitus.lt/lietuviu-kalbos-korepetitorius